Bez wątpienia kolory są jednym z głównych elementów, z których tworzymy strony internetowe

Wobec tego przedstawiamy wybrane generatory palet kolorystycznych, które z pewnością pomogą znaleźć idealne połączenie barw

1. COOLORS

URL: https://coolors.co/

Dzięki Coolors możesz wygenerować schemat kolorów tylko jednym kliknięciem spacji. Możesz również stworzyć paletę barw na podstawie wybranego zdjęcia lub obrazka. Wygenerowany zestaw kolorów możesz eksportować i zapisywać w wybranym przez siebie formacie (PDF, PNG, SVG, SCSS lub COPIC).

2. ADOBE COLOR – KOŁO KOLORÓW, GENERATOR PALET

URL: https://color.adobe.com/pl/create/color-wheel/

To oficjalne narzędzie Adobe, które pomaga wygenerować paletę barw. Schemat kolorów możesz wygenerować na dwa sposoby: możesz bawić się za pomocą koła kolorów i generować schematy zgodnie z wybieranymi przez siebie barwami lub przesłać obraz i pozwolić, aby to Adobe Color wygenerował schemat. Możesz zapisać wygenerowaną paletę kolorów w bibliotece Creative Cloud.

3. PALETTON – PROJEKTANT SCHEMATU KOLORÓW

URL: http://paletton.com/

Paletton, na podstawie wybranego koloru bazowego, wyświetla różne odcienie wybranej barwy. Wszystko to  świetnie zwizualizowane na czytelnym zestawieniu pól kolorystycznych. Na podstawie dostępnych symulacji można zestawić do czterech zestawów barw.

4. MATERIAL DESIGN PALETTE

URL: https://www.materialpalette.com/ Aby wygenerować zestaw barw za pomocą Material Design Palette wybierasz dwa kafelki z kolorami – reszta dzieje się sama. Schemat kolorów zaproponowany przez to narzędzie można pobrać lub opublikować na Twitterze.

Pokazane narzędzia mają świetne funkcje i mogą być dużym wsparciem dla projektanta. Wybór schematu kolorystycznego identyfikacji wizualnej dla Twojego biznesu to trudna decyzja, z którą nie musisz zmierzyć się sam! Jeżeli szukasz dla swojego projektu drużyny, która będzie dla Ciebie wsparciem, to jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu.