Często nawiązujemy współpracę zorganizacjami pozarządowymi i małymi firmami.

Spotykamy się z przekonaniem, że organizacji o ograniczonych zasobach nie stać na profesjonalne rozwiązania biznesowe. Z pewnością nie jest to prawda!

Również organizacje, które nie dysponują ogromnym kapitałem, małe startupy czy firmy rozpoczynające działalność mogą korzystać z profesjonalnych rozwiązań dedykowanych dla biznesu. Ponieważ często spotykamy się z opinią, że nie jest to możliwe, to prezentujemy kilka niedrogich lub całkowicie darmowych narzędzi ułatwiających zarządzanie, które możecie wdrożyć w Waszej organizacji.

1. GOOGLE dla organizacji
non-profit

URL: https://www.google.com/intl/pl_pl/nonprofits/

Google udostępnia potężny zestaw narzędzi, który ułatwia zarządzanie organizacją oraz pozyskiwanie wsparcia osobowego i finansowego do prowadzenia działalności. W darmowym pakiecie dla NGO dostępne są:

  • G Suite dla Organizacji Non-Profit – aplikacje biznesowe, takie jak Gmail, Dokumenty, Kalendarz, Dysk i Hangouts Meet.
  • Google Ad Grants – narzędzie do pozyskiwania darczyńców, promocji działalności i pozyskiwania środków finansowych.
  • YouTube dla Organizacji Non-Profit – filmy, dzięki którym dotrzesz do beneficjentów.
  • Google Earth i Mapy – wizualizacje danych, które pozwalają śledzić i udostępniać efekty działania Twojej organizacji.

2. Canva PRO

URL: https://support.canva.com/account-basics/nonprofit-program/apply-for-nonprofit/

Canva to polecany dla początkujących program do tworzenia materiałów graficznych. Zasada działania aplikacji opiera się o interfejs „przeciągnij i upuść”, a to, w połączeniu z bazą gotowych komponentów graficznych (ilustracje, zdjęcia, ikony) oraz różnorodnymi szablonami, umożliwia tworzenie grafiki nawet osobom, które nie mają doświadczenia w projektowaniu i obsłudze profesjonalnych aplikacji graficznych. Program z pewnością ułatwia proces tworzenia materiałów graficznych, takich jak ulotki, plakaty, czy ilustracje do mediów społecznościowych). Canva to jedna z tych marek, które oferują bezpłatną pełną wersję swojej aplikacji organizacjom pozarządowym. Aby otrzymać dostęp do wersji Canva PRO, należy wypełnić prosty formularz aplikacyjny.

3. Office 365 Nonprofit – również Word i Excel być darmowy

URL: https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/nonprofit/office-365-nonprofit

Także Microsoft udostępnia bezpłatnie, dla organizacji non-profit, swój pakiet Office 365. Rozwiązanie oparte jest na chmurze i umożliwia pracę w wersjach online znanych aplikacji biurowych takich jak Word, Excel czy Access.

4. WordPress

URL: https://pl.wordpress.org/

WordPress jest oprogramowaniem otwartym i jest dostępny bezpłatnie.  Jest to system zarządzania treścią stron internetowych, z którym stworzysz funkcjonalną stronę www, blog lub aplikację on-line. Różnorodność dostępnych rozwiązań sprawia, że WordPress, mimo tego, że jest rozwiązaniem bezpłatnym, to jest bezcennym narzędziem dla każdej firmy i organizacji. Do podstawowej wersji CMS-u można dodać różnorodne rozszerzenia i tworzyć motywy graficzne, dzięki którym uzyskujemy niezliczone funkcjonalności.

5. Moodle – platforma edukacyjna

URL: https://moodle.org/ Z Moodle uruchomisz swoją własną platformę edukacyjną. Rozwiązanie rozpowszechniane jest za darmo jako otwarte oprogramowanie. Z pomocą Moodla możesz bez problemu prowadzić komercyjną i niekomercyjną działalność szkoleniową. Możesz tworzyć atrakcyjne wizualnie kursy w oparciu o niebanalne rozwiązania e-learningowe.

Powyżej przedstawiliśmy bezpłatne narzędzia do zarządzania organizacją i prowadzenia biznesu. Z niektórych z nich możesz korzystać online, a inne możesz pobrać na własny serwer. Jeżeli potrzebujesz wsparcia we wdrożeniu oprogramowania w swojej organizacji to jesteśmy do Twojej dyspozycji. Nie musisz się martwić o konfigurację, instalowanie rozszerzeń lub wsparcie techniczne – my zrobimy to za Ciebie! Zapraszamy do kontaktu.